Питання - Відповідь (мешканці)
Шановний відвідувачу, для отримання консультації Ви можете звернутися до нас за допомогою електронного звернення, використовуючи форму Напишіть нам. Перед відправленням форми, перегляньте, будь-ласка, відповіді на запитання.
Зверніть увагу! Електронна консультація — надання фахових порад з питань, що належить до компетенції КП «Ірпіньводоканал», має рекомендаційний характер і передається засобами електронної пошти через мережу Інтернет.
- абонентський відділ Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
- для інших звернень: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Електронні звернення та відповіді на них не мають статусу офіційних документів. Вони не можуть бути опубліковані у засобах масової інформації чи використані у вигляді посилань як офіційна відповідь КП «Ірпіньводоканал».
Якщо Ви бажаєте отримати офіційну відповідь на Ваше звернення, Вам необхідно надіслати листа у письмовій формі на адресу:вул. Соборна, 1 - А, м. Ірпінь, 08205 (або подати його через приймальню за цією ж адресою, каб.14), оскільки Закон України «Про звернення громадян» не передбачає розгляд.
Подати показники приладів обліку води можна таким чином:
- Особистий кабінет;
- По телефону (04597) 62-833 або (067) 219 84 80;
- Телеграм https://t.me/irpen_voda_bot
Встановити лічильник
За чий рахунок встановлюються квартирні лічильники води?
У пункті 9 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 вказано: у квартирі (будинку садибного типу) роботи з встановлення приладів обліку води проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.
Встановлювати лічильник води можна з допомогою спеціалізованої організації або самостійно. Однак прийняття його на облік і пломбування здійснюється лише після перевірки правильності його встановлення.
Вимоги до встановлення засобів обліку передбачені п.5.2. «Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України» (надалі «Правил…») «Вузли обліку повинні розташовуватись на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу».
Опломбування лічильника
Розрахунки за використану воду згідно з показами засобів обліку будуть проводитися з моменту опломбування їх з’єднувальних частин до вузла обліку контролером КП «Ірпіньводоканал».
Заявку на опломбування потрібно подати за номером телефону (04597) 62-833 Абонентський відділ або звернутись до пункту приймання абонентів за адресами:
- м. Ірпінь, вул. Соборна, буд. 1-А, каб. № 14 (1-й поверх);
- м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-А;
- м. Буча, вул. Енергетиків 12
Контролер, у призначений день виїде на місце встановлення та виконає опломбування лічильника. Підсумком цих робіт буде складений у 2-х екземплярах «Акт».
На підставі яких документів необхідно проводити повірку лічильників?
Міжповірочний інтервал лічильників холодної води
Яка ймовірність проходження повірки лічильника, якщо він експлуатується понад 10 років?
Чи можна провести позачергову повірку приладів обліку води за бажанням споживача?
Що робити, якщо лічильник почав «пітніти» чи протікає?
Що важливо знати споживачу перед купівлею лічильника?
Засоби вимірювальної техніки, призначені для серійного виробництва в Україні або для ввезення на територію України партіями, підлягають державним приймальним та контрольним випробуванням з метою затвердження типів цих засобів або контролю їх відповідності затвердженим типам і обов’язковим вимогам нормативних документів з метрології.
Затверджені типи засобів вимірювальної техніки заносяться до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України.
Отже, купуючи лічильник, а це легко можна зробити в спеціалізованому магазині, необхідно пам’ятати наступне:
- Обов’язкова наявність технічного паспорту приладу обліку. У паспорті має бути вказані тип приладу, діаметр приладу, заводський номер, дата продажу, дата повірки лічильника.
- Обов’язково необхідно перевірити комплектацію приладу обліку відповідно до технічного паспорту.
Продавати засоби вимірювальної техніки, термін повірки яких перевищив половину міжповірочного інтервалу, в Україні заборонено. Також не рекомендуємо купувати лічильники «з рук».
З повним Переліком засобів вимірювальної техніки, занесених до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України можна ознайомитися на офіційному сайті ДП «Укрметртестстандарт».
Як правильно зняти показники лічильника?
Як подати показники лічильника?
- Особистий кабінет.
- По телефону:
Міста | Номер телефону |
---|---|
Ірпінь | 62-833 |
Буча |
Якщо немає води/низький тиск
- Перевірте крани у Вашому помешканні
Проблема може бути у внутрішній будинковій мережі, може вийти з ладу кран або фільтр перед лічильником.
- Перевірте стан водопостачання у Ваших сусідів
Якщо це можливо, поцікавтеся чи така ситуація у більшості квартир (сусідніх, що знаходяться на тому ж поверсі та тих, що під Вашою квартирою).
Якщо у сусідів все гаразд, то проблеми виникли у внутрішній мережі. Відтак необхідно провести ревізію стояка і труб всередині будинку і з’ясувати, чи немає в них засмічення. Зазвичай засмічення труб трапляється на водопроводах у старих будинках, тому кардинально змінити ситуацію допоможе повна заміна комунікацій.
Якщо Ви живете у багатоквартирному будинку, то можливі випадки самовільного перекриття водопостачання мешканцями будинку для виконання ремонтних робіт (встановлення або заміни сантехніки, водолічильника тощо)
- Повідомте нас
Якщо Ви зробили усі попередні кроки і не з’ясували причини відсутності води, повідомте нас за номером (04597) 62-828 Диспетчеська служба (цілодобово).
Який тиск у водопровідній мережі є нормою?
За одиницю вимірювання тиску у водопровідній мережі прийнято вважати 1 бар або 1 атмосферу або 1 кгс\см2, які через незначні розбіжності прирівнюються один до одного.
1 бар дорівнює 1,0197 атмосфер або приблизно 10 м водяного стовпа. Тиск у міських водопровідних мережах регулюється вимогами будівельних норм і правил та перебуває в діапазоні від 2,5-3 бар
Тиск води вимірюється за допомогою манометрів. Величина тиску на у крані споживача повинна бути не менше 1 бар